HP1

Balanc

Skladem

Nový produkt

420 Kč

V Británii hra roku 2012
Velice oblíbená rodinná hra testující nervy a klidnou ruku.

Zkuste zavěsit všech 24 pevných drátků tak, aby jste udrželi rovnováhu. Po každém přidání nového drátku se hra ztěžuje. 

Doporučený věk 8+

PRAVIDLA HRY BALANC (SUSPEND)

 

Na rovnou plochu postavte dřevěný podstavec, do kterého se zapíchnou 3 rovné tyče viz obrázek na obale. Na horní tyč nasadíme drevěný spojovák a nadstavíme další tyčí zakončenou háčkem.

Mezi hráče rozdělíme hrací tyče tak, aby každý hráč dostal stejný počet od každé barvy.

 

Hra má několik možností podle věku a schopností dítěte.

 

Pro začátečníky: střídejte se v zavěšování hracích tyčí tak, že se začíná s nejdelšíma, krátké tyče se nechají na konec. Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví všech tyčí.

 

Pro pokročilé: při hře se použije dřevěná kostka s barvičkami. Každý hráč si první hodí kostkou a zavěsí tyč podle barvy na kostce (barevný konec tyče musí odpovídat hozené barvě na kostce). Když ti na kostce padne barva, kterou už nemáš, tak podle věku dítěte se na začátku hry rozhodněte, jestli v takovém případě hned bude hrát další hráč a ty musíš počkat na další hod, a nebo si tu danou tyč podle hozené barvy můžeš vzít od jiného hráče dle tvé volby. Když už nikdo nemá danou tyč podle tvé hozené barvy, musíš počkat na další kolo.

Vyhrává ten, kdo se jako první zbaví všech hracích tyčí.

 

Expert: hra začíná jako pro pokročilé s tím, že všichni hráči používají jen jednu ruku při zavěšování (pro ztížení jen levou ruku). Nesmíš se při hře dotknout jiných zavěšených tyčí. Jestli se nějaké zavěšené tyče dokneš druhou rukou, musíš si svoji tyč vzít zpět a ztrácíš kolo, hraje další hráč.

Jakmile zavěsíš svoji tyč a odděláš ruku od tyče, tah je dokončen, už se nemůžeš znovu vrátit.

Při tahu můžeš zavěsit tyč na jakékoliv volné neobsazené místo (volné místo je rovná část mezi háky nebo háky či důlky). Nesmíš tyč zavěsit tam, kde je to jíž obsazené jinou tyčí. Pokud svoji tyč zavěsíš na volné místo, a tyč sama sklouzne na již obsazené místo, tento tah se počítá.

Jednu tyč můžeš zavěsit i za dřevěný spojovák viz obrázek na obale.

Zavěšené Tyče se nesmí dotýkat hracího stolu.

Pokud tvým tahem zaviníš, že nějaká tyč nebo více tyčí spadne, musíš si je přidat na svoji hromádku.

 

U této hry Expert se dávají trestné body. Kdo se jako první zbaví všech tyčí, dostává 0 bodů. Ostatní hráči si přičtou body následovně: jeden trestný bod za každý hák/důlek na tyči (např. Černá tyč se třemi důlky je za 3 body, oranžová tyč se sedmi důlky je za 7 bodů). Po každé hře, kdy se první hráč zbaví všech tyčí, sečtěte trestné body, zapište, a hrajte znovu. Každý hráč, který dosáhne 20 TRESTNÝCH BODŮ, VYPADÁVÁ ÚPLNĚ ZE HRY. Hra pokračuje pro ostatní hráče dál, dokud nezbude jen jeden VÍTĚZ ŠAMPIÓN.

 

POZNÁMKA: pokud není jasné, kdo je vítěz nebo pokud je celý strom ze všech tyčí postavený a chce se vám hrát dál, hru lze otočit tak, že po jednom hráči jednou rukou opatrně odděláváte tyče. Poslední hráč, který umístil poslední tyč, oddělá pryč jednu tyč, další hráč další tyč atd, až jsou všechny hrací tyče dole. Když někomu spadne více tyčí, je vyhozen. Hráč, který posbírá nejvíce tyčí, je vítěz.

Recenze

Žádný názor zákazník pro tuto chvíli.

Napsat recenzi

Balanc

Balanc

Výuková hračka

Balanc.

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

16 dalších produktů ve stejné kategorii: